Tap Tap to Zoom
- Gun Rail:
- Weaver
- Color:
- Black
- Tube Diameter:
- 30 mm
- Ring Height:
- Low
- Gun Model:
- Universal
Code: 67-SCM-HSOWVRSRM-22115
MPN: 22115
UPC: 5054492221158
Product Info for Hawke Sport Optics Weaver 30mm Rifle Scope Ring Mount
Features/Specifications:
Double hex screws to hold your scope firmly in place. Weaver version features crossbar for additional security. Internal cusion tape prevents markings and damage. High grade aluminum anodized in matte black.
Specifications for Hawke Sport Optics Weaver 30mm Rifle Scope Ring Mount:
| Manufacturer: | Hawke Sport Optics |
| Gun Rail: | Weaver |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Color: | Black |
| Tube Diameter: | 30 mm |
| Length: | 1.7 in |
| Ring Height: | Low |
| Weight: | 3 oz |
| Gun Model: | Universal |
| Mount Type: | Weaver |
| Ring Quantity: | Pair |
| Quantity: | 1 |
| Finish: | Matte |
Features of Hawke Sport Optics Weaver 30mm Rifle Scope Ring Mount
- Weaver double hex screws to hold your scope firmly in place.
- Weaver version features crossbar for additional security.
- Internal cusion tape prevents markings and damage.
- High grade aluminum anodized in matte black.
Package Contents:
- Hawke Sport Optics Weaver 30mm Rifle Scope Ring Mount