1 of 2 images
NightForce ATACR 4-16x50mm 3in Sunshade Black, S596A
2 of 2 images
NightForce ATACR 4-16x50mm 3in Sunshade Black, S596A
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Objective Lens Diameter:
- 50 mm
- Length:
- 3 in
- Condition:
- New
- Outer Diameter:
- 50 mm
Code: NF-RA-NFS596A-S596A
MPN: S596A
UPC: 847362015736
List: $40.00Save $2.01
$37.99
Product Info for NightForce ATACR 50mm Rifle Scope 3in Sunshade
Reduce unwanted glare with this Nightforce 2.5" Sunshade for ATACR 4-16x50mm Rifle Scope.
Specifications for NightForce ATACR 50mm Rifle Scope 3in Sunshade:
| Manufacturer: | NightForce |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Alloy |
| Objective Lens Diameter: | 50 mm |
| Length: | 3 in |
| Condition: | New |
| Outer Diameter: | 50 mm |
Package Contents:
- NightForce ATACR 50mm Rifle Scope 3in Sunshade