1 of 10 images
Precision Reflex Savage L.A. 7in Steel Base, Full 1913 Rail, Black, 02-177-02
2 of 10 images
Precision Reflex Savage L.A. 7in Steel Base, Full 1913 Rail and 20MOA, Black, 02-177-02B
3 of 10 images
Precision Reflex Savage L.A. 7in Steel Base, Full 1913 Rail and 20MOA, Black, 02-177-02B
4 of 10 images
Precision Reflex Savage L.A. 7in Steel Base, Full 1913 Rail, Black, 02-177-02
5 of 10 images
Precision Reflex Savage L.A. 7in Steel Base, Full 1913 Rail and 20MOA, Black, 02-177-02B
6 of 10 images
Precision Reflex Savage L.A. 7in Steel Base, Full 1913 Rail, 0 MOA, Black, 02-177-02
7 of 10 images
Precision Reflex Savage L.A. 7in Steel Base, Full 1913 Rail, 20MOA, Black, 02-177-02B
8 of 10 images
Precision Reflex Savage L.A. 7in Steel Base, Full 1913 Rail, Black, 02-177-02
9 of 10 images
Precision Reflex Savage L.A. 7in Steel Base, Full 1913 Rail, Black, 02-177-02
10 of 10 images
Precision Reflex Savage L.A. 7in Steel Base, Full 1913 Rail and 20MOA, Black, 02-177-02B
Tap Tap to Zoom
2 Models Available
Cant
All
Search
List: $109.99Save $4.00
$105.99
List: $109.99Save $4.00
$105.99
Product Info for Precision Reflex Savage L.A. Full 1913 Rail
Savage Long Action Full 1913 Railed base is constructed of 1141 steel with a parkerized finish and compatible with all Mil Spec products. Comes with (4) #6-48 torx head mounting screws, Base is 7in in length and is ambidextrous.
Specifications for Precision Reflex Savage L.A. Full 1913 Rail:
| Manufacturer: | Precision Reflex |
| Color: | Black |
| Finish: | Phosphate |
| Fabric/Material: | 1141 Steel |
| Hand: | Ambidextrous |
| Gun Make: | Savage |
| Action Length: | Long Action |
| Length: | 7 in |
| Width: | 0.835 in |
| Height: | 0.5 in |
| Weight: | 6 oz |
| Gun Rail: | Picatinny |
Package Contents:
- Precision Reflex Savage L.A. Full 1913 Rail