1 of 1 images
Trijicon Tenebraex Flip Cap Set, 1-8x28 VCOG, AC11032
Tap Tap to Zoom
- Objective Lens Diameter:
- 28 mm
- Finish:
- Matte
- Included Accessories:
- Cover for Ocular/Objective
- Outer Diameter:
- 28 mm
- Color:
- Black
- Condition:
- New
Code: TJ-R2-RRSC1-AC11032
MPN: AC11032
UPC: 719307313200
List: $149.00Save 17%
$123.59
Product Info for Trijicon Tenebraex Flip Cap Set for 1-8x28 VCOG
Tenebraex flip covers provide the ultimate in simple, proven protection for your scope. These covers are designed to be used in the harshest environments.
Specifications for Trijicon Tenebraex Flip Cap Set for 1-8x28 VCOG:
| Manufacturer: | Trijicon |
| Objective Lens Diameter: | 28 mm |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Polymer |
| Included Accessories: | Cover for Ocular/Objective |
| Outer Diameter: | 28 mm |
| Color: | Black |
| Condition: | New |
| Diameter: | 28 mm |
| Weight: | 3 oz |
Package Contents:
- Trijicon Tenebraex Flip Cap Set for 1-8x28 VCOG